Młynki do kawy

Dobry młynek do kawy to sprzęt, który pozwoli nam idealnie zmielić kawowe ziarna i wydobyć z nich maksimum smaku oraz aromatu. Możemy wybrać młynek ręczny lub automatyczny. Warto zainwestować w dobry sprzęt, by móc delektować się pysznym kawowym naparem.

Bez dobrego młynka do kawy trudno wyobrazić sobie przygotowanie naszego ukochanego napoju. Jednak wedle statystyk aż 4 na 5 Polaków kupuje kawę mieloną, tylko 20% z nas decyduje się na zakup kawy w ziarnach. To spory błąd. Bowiem jedynie świeżo zmielone ziarna pozwolą nam na stuprocentowe wydobycie tego, co w kawie najcenniejsze – intensywnego smaku oraz charakterystycznego aromatu.

Wyróżniamy dwa główne typy młynków do kawy – ręczne oraz automatyczne. Pierwsze z nich możemy kupić nawet na giełdach staroci – mają swój charakterystyczny klimat vintage. Niestety nie jesteśmy w stanie regulować w nich grubości mielenia ziaren.

Młynki automatyczne dostępne są w dwóch rodzajach, z ostrzami albo miażdżącymi tarczami. Sprawdzimy zatem, która opcja jest lepszym rozwiązaniem.
Dzięki naszym radom wybór najlepszego młynka do kawy będzie niezwykle prosty.

Zapraszamy zatem do lektury!

Historia młynka do kawy.

Historia młynka do kawy

Młynki do kawy znane są już od setek lat. Oczywiście prototypy nie przypominały znanych nam dziś, nierzadko skomplikowanych i nowoczesnych urządzeń. Poznajmy zatem historię młynka do kawy na przestrzeni wieków! Młynek do kawy to urządzenie niezbędne w każdym domu. Zarówno ...

Czytaj więcej »