Kawowe zwyczaje

Poznajmy zasady savoir- vivre w kawiarni. Sprawdźmy, co przy kawie robić wypada, a jakie zachowania są niezbyt dobrze widziane. Kultura picia kawy to kwestia niezwykle istotna.

Kawowe zwyczaje – wydaje się, iż wszyscy znamy je doskonale. Jednak zdarza się, iż podczas delektowania się filiżanką ulubionego napoju w kawiarnianym zaciszu widzimy zachowania, które znacznie odbiegają od przyjętych ogólnie zasad.

Dlatego też powstał ten dział. Przenalizujemy kawiarniany savoir- vivre, podając zarówno pozytywne, jak i negatywne przykłady zachowań gości.

Kiedy wypić szklankę wody podaną do kawy? Czy odebrać telefon w kawiarni? Czy wypada pójść na kawę po uprzednim wypiciu kilku drinków? Dawać napiwek czy z niego zrezygnować? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi właśnie tutaj.

Delektowanie się kawą to piękny rytuał, porównywany często z degustowaniem najwyższej klasy wina czy parzeniem herbaty przez mieszkańców Japonii. Należy zatem zadbać o każdy szczegół, by nie tylko przyrządzić pyszną kawę, ale także odpowiednio ją podać.

Kawowe zwyczaje – czas je poznać!