Kawa wydłuża życie

Kawa wydłuża życie? Tak! Pewnie ucieszy was fakt, że ta informacja została potwierdzona naukowo. Kto nie pije kawy regularnie, powinien jak najszybciej zacząć!

Kawę odkryto w Etiopii w 850 roku, a obecnie jest najpopularniejszym napojem na ziemi. Ludzie na całym świecie wypijają co roku 500 miliardów kubków kawy! Dlatego zapewne nie zdziwi was fakt, że kawa jest drugim towarem handlowym świata, zaraz po ropie naftowej. Uwielbiamy kawę za jej cudowny smak i niesamowity aromat. Jednak teraz jest jeszcze jeden powód, dla którego warto zacząć pić ten napój regularnie. Otóż udowodniono, że kawa wydłuża życie. Jeśli jeszcze nie jesteś miłośnikiem kawy, to koniecznie spróbuj się do niej przekonać!

Potwierdzono naukowo, że kawa wydłuża życie.

kawa wydłuża życie

Wreszcie można powiedzieć, że cudowne właściwości kawy nie są jedynie wymysłem jej zwolenników. Badawcze z Uniwersytetu Kalifornii Południowej udowodnili, że kawa wydłuża życie, ponieważ zapobiega wielu groźnym chorobom.

Naukowcy przez 16 lat obserwowali grupę ponad 185 tysięcy osób w przedziale wiekowym od 45 do 75 lat. Warto dodać, że badani pochodzili z różnych grup etnicznych (ta informacja jest istotna, gdyż do tej pory skupiano się głównie na populacji białych) – wzięto pod uwagę Afroamerykanów, Japończyków oraz Latynosów. Wśród ludzi biorących udział w projekcie byli tacy, którzy nie pili kawy w ogóle, oraz ci, którzy pili jej różne ilości – od jednej do nawet kilku filiżanek dziennie. Podczas trwania projektu zmarło ok. 58 tysięcy ludzi. Najczęstszymi przyczynami śmierci były choroby układu sercowo-naczyniowego oraz choroby nowotworowe.

śniadanie z kawą

Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że u osób pijących jedną filiżankę kawy dziennie ryzyko śmierci było o 12% niższe niż u tych, które w ogóle nie piły kawy. Natomiast u ludzi pijących dziennie kilka filiżanek kaw, ryzyko zgonu okazało się niższe aż o 18%! Te badania wyraźnie potwierdzają tezę, że kawa wydłuża życie, dlatego warto się do niej przekonać. Jak widać, już nawet jedna filiżanka dziennie może zdziałać cuda.
Warto dodać, że polscy eksperci również docenili kawę, ponieważ w 2016 roku, podczas Narodowego Kongresu Żywieniowego, umieścili ją w nowej piramidzie zdrowego żywienia. Kawa to ważny element zdrowej diety. Warto o tym pamiętać.

Pij kawę i zapobiegnij wielu chorobom!

kawa wydłuża życie

Jeszcze do niedawna uważano, że kawa niekorzystnie wypływa na nasze zdrowie. Jednak udowodniono, że regularne picie kawy może zapobiec wielu groźnym chorobom. Naukowcy doszli do wniosku, że kawa chroni przed cukrzycą typu drugiego oraz przed chorobą Parkinsona i Alzheimera. Ponadto ten napój zmniejsza ryzyko zachorowania na raka macicy, wątroby i jelita grubego. Dzieje się tak, ponieważ kawa jest bogatym źródłem antyoksydantów i fenoli, które chronią przed tworzeniem się komórek rakowych.

Wreszcie udowodniono, że kawa wydłuża życie. Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich zwolenników kawy oraz może wreszcie przekona do jej picia tych, którzy dotychczas nie byli jej przychylni. Pamiętajmy jednak, że kawa kawie nierówna. Dlatego warto postawić na profesjonalny sprzęt do jej parzenia! Najlepszą kawę na świecie przygotujesz z pomocą profesjonalnego, ciśnieniowego ekspresu firmy Jura lub Saeco. Ciesz się pyszną kawą każdego dnia i żyj długo i szczęśliwie.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*