Kawa w sztuce

Najwybitniejsi twórcy czynili kawę bohaterką swych utworów muzycznych, plastycznych czy literackich. Kawa od zawsze inspirowała do tworzenia. Powstało na jej temat wiele wspaniałych dzieł. Poznajmy ich autorów!

Kawa w sztuce pojawiła się już dawno temu. Malarze, pisarze oraz muzycy niejednokrotnie wybierali ją jako bohaterkę swych wybitnych dzieł. Trudno się temu dziwić, ten napój od zawsze fascynował ludzi, inspirował ich do twórczej pracy. Dzisiejsi autorzy także chętnie umieszczają ją w swoich utworach.

W tym dziale poznamy najwybitniejsze dzieła o kawie: piosenki, obrazy, utwory literackie. Sprawdzimy także, które wybitne postaci uchodzą za fanów aromatycznego naparu. Jak piją kawę znani i lubiani aktorzy, muzycy, reżyserzy?

Żaden inny napój nie zasłużył sobie na miano kultowego tak bardzo jak kawa. Wszak picie jej to nie tylko zwyczajne, codzienne zajęcie. To coś znacznie więcej – rytuał, pasja, sztuka!

Przekonajmy się zatem, ilu twórców inspirowało się naszym ulubionym napojem przy tworzeniu swoich dzieł.

Kawa w malarstwie.

Kawa w malarstwie

Czas na sporą dawkę prawdziwej sztuki! Kawa stała się inspiracją dla niejednego malarza, dlatego bardzo często umieszczana była na obrazach. Sprawdźmy zatem, dla których malarzy filiżanka kawy stała się bohaterką numer jeden. Do tego, że kawa to nie tylko napój, ...

Czytaj więcej »