Kawa w aromaterapii.

Uwielbiamy zapach kawy – bardzo często kojarzy nam się on z leniwymi porankami, miłymi chwilami. Dlatego kawa chętnie stosowana jest w aromaterapii – jej niezwykła woń sprawia bowiem, iż czujemy się doskonale.

Na nasz zmysł węchu zapach kawy działa wprost wspaniale. Dlatego też ten składnik jest używany a aromaterapii z wielkim powodzeniem.
Jest to możliwe dzięki zawartości szeregu delikatnych olejków eterycznych oraz innych komponentów zapachowych. Najbogatsze ich źródło to uprawiane w sposób ekologiczny kawy z plantacji wyżynnych. Posiadają działanie bardzo korzystne dla naszej skóry.

Kawa aromaterapia

Kawa aromaterapia

W świeżo mielonej kawie możemy wziąć także suchą kąpiel – ten zwyczaj praktykowany jest głównie na terenie Japonii. Taka kuracja działa odmładzająco, odpręża i znakomicie relaksuje. Na terenie tego kraju zafundujemy sobie także kąpiel w kawie (naturalnie filtrowanej), na przykład u źródła wulkanicznego Yunessun. Woda przepływa przez ogromny filtr z mieloną kawą, następnie ląduje w basenie. Ciało staje się wspaniale odprężone, a skóra rozgrzana.

Już w najdawniejszych czasach na terenie Indii i Persji stosowano z upodobaniem aromaty kawowe do celów terapeutycznych. Ze względu na zawartość olejków eterycznych ziarna kawowe przydadzą się także podczas… zakupów. Możemy znaleźć je w wielu drogeriach. Kiedy bowiem kupujemy perfumy, po powąchaniu kilku z nich nasz węch nie jest już wyostrzony – wystarczy wówczas po prostu powąchać kawę.

Aromat kawy dodaje się także do dobrych perfum.
Nie bez powodu John van Druten powiedział kiedyś : „Myślę, że gdybym był kobietą, używałbym kawy zamiast perfum”.
Kawa bowiem nie tylko pysznie smakuje – także oszałamiająco pachnie!

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)

4 komentarze

  1. oooo kąpiel w kawie !!! Może nie byłabym zbyt czysta po takiej kąpieli ale napewno byłabym zrelaksowana 🙂 Uwielbiam zapach świeżo parzonej kawy, może już ktoś wymyślił takie perfumy ? 😉

  2. kawuśka z rana sama przyjemność ;D więc normalne że dobrze się jej zapach kojarzy , a ziarnka kawy w perfumeri niby są rzeczą oczywistą ale często jak idę kupić perfumy to panie nie wiedzą nawet o co mi chodzi

  3. Jolka też tak zawyczaj mam… Dalej rzadko która drogeria ma albo wogóle wie do czego mogą służyć ziarenka kawy … Trzeba zabierać swoje w słoiczku jeśli wybieramy się na zakupy 😉

  4. Teraz w salonach już bardzo często stosują kosmetyki o zapachu kawy i w których skład wchodzi kawa, świetnie odpręża i pobudza 🙂

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*