Jak wybrać filtr do wody

Aby przygotować pyszną i pełną aromatu kawę, potrzebujemy filtra do wody. Ich wybór na rynku jest dość duży, dlatego warto przed zakupem uważnie się rozejrzeć, porównać ceny i rodzaje owych produktów. Zapraszamy na krótki przegląd!

Woda w naszych kranach nierzadko pozostawia wiele do życzenia. Zatem byśmy byli w stanie przygotować naprawdę dobrą kawę oraz inne napoje, powinniśmy pomyśleć o zakupie filtra do wody.

Filtr do wody

Filtr do wody

Wśród gamy filtrów do wody wyróżnia się kilka ich rodzajów – filtry podzlewowmywakowe, dzbankowe, nakranowe oraz centralne.
Filtry nakranowe to uniwersalny produkt – mogą być one, jak sama nazwa wskazuje, używane w każdym miejscu, w którym znajduje się kran.
Kiedy chcemy, by woda w naszej kuchni była idealnie czysta i pozbawiona różnego rodzaju zanieczyszczeń i niepożądanych substancji, wybierzmy natomiast filtr z membraną osmotyczna (osmozą), czyli inaczej filtr centralny. Koszty tego systemu nie są wysokie. Jako ostatni moduł takich urządzeń często stosowany jest specjalny wkład mineralizujący. Wewnątrz niego zaś znajduje się aktywny węgiel oraz złoże dolomitowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu do wody przenikają jony wapnia, potasu oraz magnezu.

Niezwykle popularne stały się w ostatnich latach filtry dzbankowe. Dzięki nim twarda woda zostanie zmiękczona idealnie. Warto zadbać o stan wody pitnej w domu, by uniknąć różnego rodzaju chorób oraz dolegliwości. Dlatego producenci filtrów dzbankowych dbają o to, by ich produkty ograniczyły w znacznym stopniu osadzanie się kamienia oraz oczyściły wodę z chloru, oraz metali (ołów, miedź).

Wiele osób decyduje się na zakup kompaktowych urządzeń filtrujących. Umieszczane są zwykle w szafkach znajdujących się pod kuchennym zlewem. Woda pozbawiona zostaje zanieczyszczeń, bakterii czy wirusów. Jednocześnie wzbogacana jest w wapń oraz magnez, a więc minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Warto także zwrócić uwagę na walory smakowe – woda dzięki korzystaniu z filtrów jest po prostu smaczna i można bez obaw pić ją bezpośrednio z kranu. Pozwala to na spore oszczędności, nie musimy już bowiem kupować wody butelkowanej.

Niektórym mogłoby się wydawać, iż zakup filtra do wody to zbędny wydatek i mogą pozwolić sobie na niego jedynie nieliczni. Nie jest to prawda. Dzięki filtrom oszczędzamy – zarówno wodę, jak i pieniądze. Jednocześnie unikamy ryzyka groźnych chorób spowodowanych piciem wody niskiej jakości. Podkreślić raz jeszcze warto walory smakowe – kawa przygotowana z odpowiednio przefiltrowanej wody naprawdę smakuje dużo lepiej!

Gdy zdecydujemy się na zakup filtra, pamiętajmy także o regularnej jego konserwacji – dzięki temu w znaczny sposób przedłużymy żywotność owego urządzenia. Przypomnijmy, iż w przypadku, gdy nie używamy filtra do wody, narażamy się na kontakt z różnego rodzaju niepożądanymi substancjami występującymi w wodzie z kranu.

Dlaczego zatem warto zdecydować się na jego zakup?
– przygotowane z użyciem filtrowanej wody potrawy i napoje smakują lepiej
– nie narażamy się na spożywanie pestycydów, chloru oraz metali ciężkich
– filtrowanie wody kranowej jest tańsze niż zakup wód butelkowanych
– filtry dzbankowe wyposażone są dodatkowo w jony srebra
– woda filtrowana zmniejsza poziom swojej twardości
– woda po przefiltrowaniu jest bardziej miękka.

Filtry do wody – by nasza kawa zawsze smakowała niebiańsko i była pełna znakomitego aromatu!

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)

8 komentarzy

 1. A czy taki filtr dzbankowy jest naprawdę zdrowy ? sama takiego używam ale wszystkie dzbanki które widziałam to plastik a woda najlepsza jest ze szkła, nie wydzielają się żadne związki z dzbanka do wody? bo zazwyczaj taka woda stoi nam jakiś czas po odfiltrowaniu zanim ją wypijemy. Zawsze mnie zastanawiało czy to zdrowe ?

  • naukowcy już dawno dowiedli że picie z “plastiku” niesie za sobą złe skutki
   prawdą jest że przyśpiesza tycie
   cały czas się utlenia…….
   co dzieje się z naszym światem przez to a co jeszcze wyjdzie przez dziesięciolecia…..

   dlaczego więc nadal powszechnie używa się tego typu rzeczy?!?!

 2. Jeśli już wytrącają się z tego plastiku jakieś niezdrowe skł to napewno są to ilości tak malutkie że nie zagrażają naszemu zdrowiu zwłaszcza że woda nie stoi w tym dzbanku zbyt długo.

 3. I tak praiwie wszystko pijemy z plastiku to odrobina więcej chemii już Ci nie zaszkodzi ;D

 4. Te filtry nakranowe to fajna i stosunkowo niedroga inwestycja a spełnia swoją rolę 🙂

 5. eeee pic na wodę, filtr nakranowy to taki półśrodek w sumie nic wiele nie dający, niestety za porządny filtr do wody trzeba zapłacić i nie da się tego obejść…

  • Co racja to racja, ostatnio zakładałam w domu filtry do oczyszczania wody i pochłonęło to kosmiczne sumy jako że kupiliśmy jeden z droższych systemów w którego skład wchodziło kilka rodzajów filtra.

 6. ja na szczęście nie muszę się martwić o żadne filtry do wody bo wodę mam czyściutką i pyszną 🙂

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*