Ciekawostki o kawie

Ciekawostki o kawie, dział dla wszystkich smakoszy kawowego naparu, którzy chcą wiedzieć jeszcze więcej na temat kawowych ziaren, metod przyrządzania kawowego naparu, gatunkach kawy, jej słynnych smakoszach.

Istnieje bowiem szereg nietypowych, zaskakujących informacji- zarówno na temat kawowca, gatunków kawy i metod jej przygotowywania, jak i na wiele innych tematów.

Sprawdzimy zatem, jaka jest najdroższa kawa świata, kim są najsłynniejsi na świecie smakosze kawy, czy kawa może stać się paliwem do samochodów. Przeanalizujemy także kawowe rekordy i statystyki związane z naszym ulubionym napojem.

Przekonamy się, iż nie możemy powiedzieć po prostu, iż kawa to smaczny, aromatyczny napar. Ciekawostki, anegdoty, nietypowe fakty – one interesują tych, którzy liczą na więcej. Warto poznać ów dział, by móc zaskoczyć znajomych szeroką wiedza na temat kawy.

Niektóre zawarte tu informacje będą zabawne, inne szokujące i wzbudzające zachwyt, jeszcze inne kontrowersyjne. Jedno jest jednak pewne – z pewnością zaskoczymy Państwa niejeden raz!

Wszak kawowe ciekawostki nigdy nie są nudne. Polecamy czytać je przy filiżance przepysznego naparu. Smacznego!

Kawa kopi luwak.

Cyweta Laskun

Za kawę płacimy różne kwoty – jej małe opakowanie nierzadko nabyć możemy już za kilka złotych. Zupełnie inaczej jest w przypadku kawy kopi luwak, której ceny wynoszą nawet 1000 euro za kilogram. Jaki jest fenomen tego przysmaku? Kawa Luwak (Kopi ...

Czytaj więcej »

Mistrzostwa baristyczne

Latte Art

Profesjonalne zawody w Latte Art odbywają się już od kilku lat. Ich celem jest wyłonienie najlepszych baristów, którzy na powierzchni kawowego naparu potrafią wyczarować prawdziwe cuda. Sprawdźmy zatem, gdzie rozgrywają się owe konkurencje. Latte Art to prawdziwa sztuka – co ...

Czytaj więcej »

Ciekawostki o kawie

Kawa w liczbach

Smakosze kawy uwielbiają pić swój ukochany napar. Pragną także dowiadywać się na jego temat coraz więcej. Poznajmy zatem liczby związane zarówno z uprawą kawy, jak i jej spożywaniem. Jedno jest pewne – to będzie fascynująca lektura! Kawowe rekordy, ciekawostki, dane ...

Czytaj więcej »